Ski, tenis, windsurfing, paddleboarding

Kurzy tenisu, windsurfingu, paddleboardingu

Tenisový kurz

Tenisové kurzy pořádáme na vybraných tenisových dvorcích v Litomyšli a okolí. Nejmladší hráče od 5 let provázíme tenisovou průpravou formou her, až po základní tenisové údery. U pokročilých hráčů se zaměřujeme na vylepšení techniky úderů a jejich využití v herních podmínkách. Pořádáme i kurzy pro dospělé.
V ceně jsou zahrnuté herní míče, nájem dvorců a odborné vedení trenérem. S sebou doporučujeme tenisovou raketu, tekutiny, sluneční brýle, případně vhodnou pokrývku hlavy a dobrou náladu.
Individuální lekce tenisu:
- začátečníci v tenisu - získání správných tenisových základů a návyků v tenisu - pokročilí hráči v tenisu - zdokonalovací fáze je zaměřena na vylapšení techniky úderů a základního tenisového myšlení - výkonnostní hráči - sparingpartner, trener - kondiční, technická, taktická, psychická příprava hráče a rozoj herních kombinací a myšlení Možné herní organizační formy výuky hráče(ů) - jednotlivec, dvojice, trojice hráčů.

Kurz windsurfingu

Začínáme v areálu vodních sportů na Velkém Košíři u Litomyšle. V 1.fázi výuky věnujeme pozornost ukázkám a vysvětlení základních zákonitostí pohybu surfu ve vodě a větru. Ve 2. fázi věnujeme velké procento přípravy surfaře na souši - naučíme vás ovládat plachtu na suchu, novému způsobu vytažení plachty, její ovládání na trenažéru v kombinaci s řízením prkna a základní obrat. Poté, co se budete cítit jistí, přecházíme pozvolna na vodu s navigací profesionálních instruktorů z lodě nebo windsurfingového prkna. Ze zkušeností můžeme potvrdit, že se windsurfing ny ní můžete naučit téměř pez pádů. Pokud se vám skluz na prkně zalíbí, můžete se nechat v klidu unášet větrem po vodní hladině. Ve 3.fázi už jedete po vodě tak rychle, že nestačíte vnímat okolí. V ceně kurzu je zahrnuto zapůjčení windsurfingového kompletu a vesta.
Kurz pro pokročilé pořádáme na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice. V kurzu se zaměřujeme na rozvoj těchto dovedností: jízda v trapézu, v poutkách, jízda ve skluzu, obrat halza, plážový a vodní start a t.d.

Kurz paddleboardingu

Výuka na paddleboardingu probíhá buď formou kurzu ve skupině nebo individuálně. Provedeme vás základními kroky ovládání paddleboardu. Pro nácvik poskytujeme prkno, speciální pádlo a vestu. Zaměřujeme se na správné držení pádla, těla, protažení záběru a základní obraty na vodě.